Z ŻAGLEM W RĘKACH -
AM?L W WINDSURFINGU

W dniu 29.05.2009 odbyły się Akademickie Mistrzostwa ?l?ska w windsurfingu. Zawody zostały przeprowadzone na jeziorze Płowniowice niedaleko Gliwic przy współudziale sekcji Politechniki ?l?skiej z baz? windsurfingow? MAX SURF.
Zawodnikom w tym dniu dopisywała wyj?tkowo zmienna pogoda, która przywitała ich deszczem, słabym zmiennym wiatrem oraz nisk? temperatur? otoczenia (ok. 6 st. C) a pożegnała słońcem i słabiutkim wiatrem.
W zwi?zku z kiepsk? pogod? na zawodach nie pojawili się wszyscy wcze?niej zgłoszeni zawodnicy do zawodów. Lecz mimo niesprzyjaj?cej aury przybyli zawodnicy byli bardzo podekscytowani możliwo?ci? rywalizacji między sob? i zaraz po odprawie technicznej, na której sędzia przedstawił sposób przeprowadzenia zawodów wszyscy w deszczu ochoczo zabrali się do przygotowania sprzętu do regat.
W trudnych zmiennych warunkach zostały przeprowadzone trzy wy?cigi. W każdym biegu z powodu zmiany kierunku wiatru sędzia przestawiał ułożenie trasy regat. We wszystkich trzech biegach zwyciężał Arkadiusz Sypień reprezentant Politechniki ?l?skiej. Najbardziej zacięta okazała się walka o drugie miejsce między Bogdanem Mańk? z Politechniki i Mateuszem Jakubiakiem z PWSZ Racibórz. W trzecim biegu decyduj?cym o drugim miejscu w zaciętej walce zwyciężył Bogdan Mańka.
Po trzech biegach zawody zostały zakończone.