|
Częstotliwościomierz
WoM2 - Wszystko o Metin2 |
Witojcie
gdzie można kupić częstotliwościomierz albo jak to można zrobić w miare prosty sposób??
kkwiatuszek89 np. tutaj:
http://allegro.pl/item316...liwosci_cb.html
http://allegro.pl/item317...lny_120mhz.html
http://allegro.pl/item320..._superstar.html
Pozdrawiam. Łukasz
albo http://www.mjm.pl/ mc66
kkwiatuszek89, nie kupuj miernika na multiplekserach bo bedzie ci siał, polecam ten z MJM, wiem ze kiedys ktoś chciał mi sprzedać taki miernik jak chcesz to wygrzebie kto to byl i do niego napisz.
Piotr8 jak byś miał czas to bardzo bym prosił o info do tego osobnika który ma na sprzedanie takie cudo
Lepiej i prościej będzie z MC66. Sam używam z jacksonem jak również w mojej pracowni przy drobnych naprawach cb. Przy tych miernikach trzeba samemu zmieniać rodzaj emisji - związek z zaprogramowanymi poprawkami - tzn. jak przechodzisz za am lub fm na ssb to musisz zmienić program w mierniku. W przypadku mc66 naciskasz przycisk i wybierasz sobie odpowiedni program, a przy mc31 trzeba dorabiać dodatkowy przełącznik i nim zmieniać zaprogramowane na stałe przez producenta poprawki. Tak więc mc66 jest dużo lepszym rozwiązeniem a z jacksonem pracuje b. dobrze. Nie jest to może demon szybkości - reakcja na zmianę kanału ale nie ma też tragedii. Z doświadczenia mogę zaproponować użycie metalowej obudowy. Gdybyś się kolego zdecydował na zakup mc66 to chętnie służe pomocą. Pozdrawiam.
Witam. Dziękuje za pomoc i podpowiedź. Właśnie kupiłem polecany miernik, gdy go już dostanę to poproszę kolege o pomoc w programowaniu i podłączeniu, oczywiście jeśli kolega będzie miał ochote i mocne nerwy bo dla mnie to czarna magia, choć w łączności siedzę 10 lat lecz w innym zakresie.
Opis podłączenia miernika do Jacksona. Potrzebny będzie przewód ekranowany do połączenia tych urządzeń. Ja użyłem kabla z RCA
Zasilanie '+' dla miernika bierzemy z włącznika radia, dzięki czemu będzie się uruchamiał razem z radiem.
'-' podłączamy z gniazda wewnątrz radia
Teraz szukamy na płycie radia punktu oznaczonego jako TP3
a następnie odszukujemy go na płycie od strony druku. Do tego punktu lutujemy przewód ekranowany przez kondensator kilkadziesiąt pF a masę - oplot - lutujemy do masy.
Możemy przełożyć go tu
Wszystkie przewody podłączamy do gniazda - jeżeli miernik ma być odłączany. Na zasilaniu miernika możemy zastosować dławiki i kondensatory filtrujące, jednak w moim przypadku nie było to konieczne.
A tak wygląda z tyłu
Na razie to tyle.
|
|