ďťż

Najpierw się przywitam, bo to mój pierwszy post tutaj. Dopiero zaczynam korzystać z CB, choć mam niewielkie doświadczenie na innych pasmach (papiery radiooperatora morskiego). Na razie używam w samochodzie z ręczniaka, bo akurat takie radio mam dostępne i nie mam chwilowo zbędnych kilkuset zł.

Do rzeczy: wiem, że anteny magnesowe mają kiepskie osiągi, a za nic nie chciałem dziurawić blachy, dlatego zdecydowałem się na uchwyt bagażnikowy. Zastanawiam się jak zabezpieczyć przed wodą wnętrze tego uchwytu - tam gdzie jest przykręcony kabel. Myślałem, by zalać to jakimś klejem czy żywicą - jedyny problem jaki widzę to demontaż anteny z uchwytu, ale na razie nie przewiduję. A może są lepsze sposoby?

Druga sprawa: wkręty mocujące uchwyt przebijają lakier. Rozumiem że tak musi być ze względu na masę, ale obawiam się, by nie pojawiła się tam korozja. Pewnie są jakieś wypróbowane sposoby jak to zabezpieczyć?



Druga sprawa: wkręty mocujące uchwyt przebijają lakier. Rozumiem że tak musi być ze względu na masę, ale obawiam się, by nie pojawiła się tam korozja. Pewnie są jakieś wypróbowane sposoby jak to zabezpieczyć?

Wkręty muszą przebić lakier, muszą dostać się do gołej blachy. Inaczej zapomnij o dobrej masie i zestrojeniu anteny.
Jak zabezpieczyć lakier przed korozją? Nie wiem, ja w swoim mobilu mam klapę z tworzywa co swoją drogą przyspożyło sporo kłopotów przy montażu uchwytu i strojeniu. Chyba nie ma co specjalnie obawiać się korozji. W końcu to raczej mały uszczerbek na lakierze w dodatku nie wystawiony bezpośrednio na warunki atmosferyczne.
Co do samego uchwytu na tą gwintowaną część na którą wkręcasz główkę anteny mam nałożoną gumową, ciasną i gwintowaną zatyczkę. Czy to bedzię działać trudno powiedzieć bo za krótko używam ale wygląda to dobrze. Z resztą uchwym mam do Sirio Turbo 5000 a z tą codziennie nie jeżdżę. Tak więc zawsze mogę go ściągnąć i schować pod klapę a założyć w razie potrzeby
Uchwycik mam super regulowany typu CTE SPS-INOX.

Pozdrawiam
T_D
Zabezpieczyć możnaby spróbować smarem miedzianym - przewodzi prąd, a jednocześnie zachowuje się jak normalny smar. Jest dość często wykorzystywany jako środek zapobiegający zapiekaniu się połączeń gwintowanych, a także powinien być stosowany np. na klemy akumulatorów.

pz
O, to jest dobre. W razie czego łatwiej usunąć niż żywicę.


igor, w laczeniach elektrycznych stosuje sie spraye silikonowe
maja tendencje do zabezpieczania przed wilgocią oraz powodują zmniejszenie iskrzenia i konserwują połączenia np

Ja od lat używam aerozolu do czyszczenia styków, bo po kilku zimach śniedź się wprowadziła na połączenie pomiędzy PL-ką a anteną. Super sprawa, jak ręką odjął po spryskaniu połączenia. Aerozol firmy 3M nazywa się Scotch 1625. Jak znajdę zdjęcie to wrzucę na forum.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
 
  zabezpieczenie przed wodą
WoM2 - Wszystko o Metin2